Akadémiai-Szabadalmi Nívódíjat kapott Dr. Hebling János

A Magyar Tudományos Akadémia tudományos osztályainak képviselőiből és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala díjbizottságának tagjaiból álló kuratórium Akadémiai-Szabadalmi Nívódíjban részesítette Dr. Hebling Jánost, az MTA doktorát, a PTE Természettudományi Kar Fizikai Intézetének egyetemi tanárát, az MTA-PTE Nagyintenzitású Terahertzes Kutatócsoport vezetőjét.
A díjat az alap- és alkalmazott tudományok számára egyaránt meghatározó jelentőségű munkásságáért, az extrém terahertzes impulzusok létrehozására és alkalmazásaira vonatkozó, iparjogvédelmi tudatossággal gondozott találmányaiért, szabadalmaiért ítélték oda Dr. Hebling Jánosnak.
Hebling professzor 15 egyetemi szellemi termék létrehozásában vett részt feltalálóként, 30 megadott szabadalom és 13 folyamtaban lévő szabadalmi eljárás kapcsolódik e talámányaihoz.
Az elismeréshez ezúton is gratulálunk!