PoC Idea, Benyújtási határidő: 2021.04.18.

A Pécsi Tudományegyetem célja, hogy az oktatás, valamint a tudományos tevékenység mellett a régió és az ország meghatározó kutatás-fejlesztési és innovációs központja is legyen.

Innovatív cégek indítása: üzleti tervezéstől a befektetőkkel való tárgyalásokig

A Creative Accelerator Kft. a Pécsi Tudományegyetemmel együttműködésben 2021. április 14-én tudásmegosztó rendezvényt szervez.

Meghívó innovációs tudásmegosztó rendezvényre

A PTE TTK Fizikai Intézettel közös szervezésben kerül megrendezésre alábbi két szakmai képzésünk:

MEDPÉCS21 - Orvostudományi Konferencia PhD hallgatóknak

A PTE Doktorandusz Önkormányzat az idén május 15-én rendezi meg a MEDPÉCS tudományos konferenciát. Az idei rendezvény témáját a COVID19 járvány adja, a témához kapcsolódva várják a szervezők a résztvevők jelentkezését!

Iparjogvédelmi portfóliómenedzsment - szabadalmaztatási stratégiák webinár

Az SZTNH egyik kiemelt feladata, hogy eljuttassa a szellemitulajdon-védelemmel kapcsolatos ismeretanyagot az érdeklődőkhöz, és növelje a szellemitulajdon-védelmi tudatosságot a magyar társadalomban és gazdaságban.

RICHTER TÉMAPÁLYÁZAT – 2021

​​​A Richter Gedeon Nyrt. kétfordulós pályázatot hirdet a folyó kutatásaihoz kapcsolható, gyógyszeripari tárgyú innovációk felkarolására.

Zsolnay mesepályázat

A Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. pályázatot hirdet mesekönyv megírására. A Zsolnay Porcelánmanufaktúra egy mesekönyv sorozat megjelenését tervezi, ehhez keresnek meseírót.
A nyertes pályázóval a teljes sorozat megírására megbízási szerződést kötnek.

kép

Kari innovációs kapcsolattartókat keresünk!

A PTE Kancellária Kutatáshasznosítási és Technológia Transzfer Főosztálya (a továbbiakban KTTF) a 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00015 számú, „Tudástranszfer tevékenységek fejlesztése a Pécsi Tudományegyetemen az Egyetemközpontú Innovációs Ökoszisztéma kialakítása érdekében" című

Akár 7 millió Ft támogatás innovatív ötletek igazolására, fejlesztésére – benyújtási határidő 2021. 01. 20.

A Pécsi Tudományegyetem kiemelt fontosságot tulajdonít az egyetemen létrejövő szellemi termékek gazdasági hasznosításának. Ehhez kapcsolódóan kívánja létrehozni a szellemi termékek piacra juttatását, hasznosítását megkönnyítő PTE PoC (Proof of Concept) Alapot.

Karácsonyi üdvözlet

Minden kedves partnerünknek békés, boldog Karácsonyt és sikerekben gazdag, innovatív új esztendőt kívánunk!