simpleSAMLphp login

Akár 7 millió Ft támogatás innovatív ötletek igazolására, fejlesztésére

A Pécsi Tudományegyetem kiemelt fontosságot tulajdonít az egyetemen létrejövő szellemi termékek gazdasági hasznosításának. Ehhez kapcsolódóan kívánja létrehozni a szellemi termékek piacra juttatását, hasznosítását megkönnyítő PTE PoC (Proof of Concept) Alapot.

HSUP_logó

A PTE-n is elindul a Hungarian Startup University Program

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által elindított országos Hungarian Startup University Program (HSUP) a PTE-n is elérhető idén ősztől a Simonyi Inkubációs Program keretében.

IMA

International Medis Awards Díj 2020

Immár a hetedik egymást követő évben nyitják meg a Nemzetközi Medis Awards verseny kapuit, melyen az orvostudományban és gyógyszerészetben végzett kiemelkedő tudományos munkákat díjazzák Közép- és Délkelet-Európában.

SZTNH-logó

Kreativitás és szellemitulajdon-védelem - webinar

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2020. augusztus 26-án 10 órától "Kreativitás és szellemitulajdon-védelem" címmel webinart tart Micrsosoft Teams platformon. Az esemény részletes programja a hír mellékleteként érhető el alább.

125 éves az első magyar szabadalmi törvény

125 évvel ezelőtt, 1895. július 14-én hirdették ki Magyarországon az első szabadalmi törvényt, amely több, mint 70 évig szabályozta a szabadalmak kérdését.

Alkoholos kézfertőtlenítő gél felhasználói élmény vizsgálata

A PTE GYTK Gyógyszertechnológiai és Biofarmáciai Intézetének, valamint Farmakognóziai Intézetének oktató-kutató munkatársai kézfertőtlenítő gél fejlesztésén dolgoznak.

Coworking helyiség berendezésének és működtetésének tervezése

9 heti eredményes munkát követően sikerrel zártuk az első pécsi Demola kihívás megvalósítását. A fejlesztő munka eredményeként nemcsak a Demola-helyiség berendezésének részletes terve készült el, hanem a coworking helyiségek szükséges funkcióit, működtetésének igényeit is összegyűjtöttük.

Practice living tevéknyeségtervező

A budapesti Demola központ munkatársai és szakértői beindították a Practice living projektet, ennek keretében kidolgoztak egy tevékenységtervező füzetet, ami ebben a megváltozott élethelyzetben segít felmérni és megtervezni a napirended.

Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása 2020

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal társadalmi egyeztetésre, szakmai véleményezésre bocsátotta a vállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységét ösztönző pályázati konstrukcióját.

DEMOLA: One for Humanity pályázat

A világ megváltozott és ez hatással lesz mindnyájunk életére. Szinte minden fejlesztés az online térbe került, és új szintre emelkedett azonline tartalmak iránti igény. Most fontosabbá vált, mint valaha, hogy ne engedjük elszigetelődni az embereket a társadalomtól.